share

Власне споживання

Сонячна електростанція для власного споживання призначена в першу чергу для того, що б зменшити споживання з мережі, за рахунок чого можна економити значні кошти. В силу щорічного збільшення тарифів за світло, окупність сонячної електростанції становить в середньому 5-6 років. Зрозуміло, що разом з встановлення сонячної електростанції відмінним рішенням буде замінити споживачі на більш економні для досягнення максимальної енергоефективності. Також сонячна електростанція для власного споживання підійде тим, у кого немає можливості підключитися за зеленим тарифом, наприклад, в дачних кооперативах.

Для розробки проекту сонячної електростанції під власне споживання фахівці компанії Solar Technology беруть до уваги всі можливі моменти, які впливають на ефективність станції: розташування об'єкта, спрямованість даху, якщо це не наземна сонячна станція, кут нахилу сонячних панелей, потужність споживачів. Зв'яжіться з нами, і разом ми зможемо досягти максимально вигідного для вас результату.

Зв'яжіться з нашим спеціалістом

Заповніть форму нижче,
щоб отримати детальну консультацію від нашого спеціаліста

Солнечные батареї для дому: гайд по выбору

Итак, ви прийняли остаточне рішення купити солнечні батареї для приватного будинку. Обеззброєна енергетика - це екологічно чисто і з усіма сторонами: ви забезпечили своє господарство енергією і перенесіть завісу від центрального постачальника. Крім того, підключені до кабельних і провідних кабелів можуть банально не задовольняти раціональну потребу в енергії, пов'язаної з придбанням великої кількості електроприводу. Однак для вирішення цього питання варто придбати сонячну батарею для житла в Україні.

1. Тип панелей
Залежно від того, з якого матеріалу виготовлені панелі, виділяють три типи:

• кремнієві (моно- і полікристалічні);
• тонкоплівкові;
• тандемні.

Найпоширеніші - кремнієві, оскільки вартість сонячних батарей для приватного будинку, зроблених з кремнію, залишається найбільш доступною. Їх переваги - високий ККД - до 18%. При цьому монокристалічні мають більшу продуктивність і меншими габаритами, панелі цього типу чорні. Полікристалічні батареї коштують дешевше, візуально відрізняються кольором - тут переважають усі відтінки синього.
Тонкоплівкові панелі відрізняються більш низьким ККД (до 12%) і коротким терміном служби - досить швидка деградація елементів змусить вас частіше їх міняти.
Тандемні, або багатошарові, мають найвищий ККД - близько 30%, проте в побуті не застосовуються. Така продуктивність використовується на космічних станціях.

2. Площа покриття
Якщо ви плануєте віддати під геліосистему невелику частину присадибної ділянки або дах маленького будиночка, краще купити сонячні батареї для дому, виконані з монокристалів. Вони монтуються в умовах обмеженого простору і демонструють високу ефективність в генерації енергії.
Якщо ж з місцем проблем немає, можна купити полікристалічні панелі. Це рішення, буде, можливо, не таким естетичним, але більш дешевим і дуже ефективним.

3. Окружающие условия
Для території, на якій ніщо не перекриває сонячне світло, краще дізнаватися вартість сонячних батарей для приватного будинку в Україні, які виконані з монокристалічного кремнію. Їхній головний недолік - при частковому затіненні перестане працювати вся панель, тому їх ефективніше застосовувати в зонах високої світловий інтенсивності і без дерев і будинків.
Там, де можливі часткові затінення, потрібно зупинити свій вибір на полікристалічних моделях. Вони добре вловлюють розсіяне світло, і якщо частина панелі буде закрита тінню, то просто трохи буде знижено ККД, але генерація не зупиниться.

4. Температурний режим
Незважаючи на те, що панелі розраховані на роботу з енергією сонця, перегрівів вони не терплять - від цього знижується їх ККД. Температурний коефіцієнт вказується в технічних характеристиках, він показує, на скільки знизиться генерація при підвищенні температури на 1 градус. Оптимальним показником, при якому проводяться лабораторні тести, є 25 градусів Цельсія. Однак в спекотний сонячний день температура панелі може досягати і 50, і 60 градусів, що призведе приблизно до 10-відсоткового падіння ККД. Це необхідно враховувати при розрахунку ефективності всієї системи.
Чим вище клас панелі, тим менші втрати ефективності вам загрожують.

5. Бренд, гарантія, обслуговування
На сонячні батареї для дому ціни не можна назвати низькими, а тому багато хто намагається заощадити, купуючи продукцію безіменних фірм. Така економія обернеться збитками і розчаруванням, адже ніхто не дасть гарантію, що куплена вами панель саме того класу і саме з такими характеристиками. Та й ціна на неї навряд чи так вже критично відрізнятиметься від пропозицій офіційних дилерів. Таким чином, коли система почне виходити з ладу, вам банально не буде до кого буде звернутися, і доведеться платити і купувати панелі знову.
Виробник з ім'ям і офіційні дилери - нададуть і гарантію на продукцію, і технічне обслуговування при необхідності. Крім того, у відомих брендів часто є готові рішення. Таким чином, заплативши гроші, ви отримаєте комплект сонячних батарей для дому, ціна буде включати і інше необхідне обладнання і матеріали: інвертор, акумулятор, перехідники, кабелі, кріплення і т.д.

6. Потужність
Визначте, скільки електроенергії в день необхідно вашого будинку і який відсоток цієї потреби ви плануєте перекривати за допомогою сонячного світла. На цьому ринку представлені варіанти від тих, що придатні для заряджання ліхтарика і електричної зубної щітки, до величезних промислових геліоенергетичних рішень.
Якщо в планах коштує повний перехід на відновлювану енергетику, в розрахунок слід розміщувати не менше 20% плюсом до існуючого енергоспоживанню. Так ви зможете включати одночасно кілька електроприладів, а також не відмовляти собі в покупці нової техніки.
Цей параметр визначає і кількість «квадратів» панелей, і необхідну площу під їх розміщення.